OD 29.1. 2016 v ateliéru Kresby a malby

www.malbaakresba.cz 

Přihlasujte se přes tuto web adresu. Děkuji.

 

Seminář deseti dvouhodinových lekcí.

Kurz moderní malby staví svůj lektorský plán na výuce malby ve vybraných kapitolách a ukázkách moderního umění od impresionismu až po současnost. Nabízí účastníkům hlubší pohled na moderní umění, zejména malbu, učí je základním malířským technikám a přístupům  a podněcuje je k větší tvořivosti.

Hlavní části kurzu je vytvoření reinstalovaného díla /olejomalby na plátno/, které vznikne jako částečně reprodukované dílo, doplněné o nové výtvarné myšlenky a formy.

Žijeme v náročné době moderních technologií, kde informace mají zdánlivě větší hodnotu než skutečné city a emoce. Ale je tomu skutečně tak? Na co je nám dnes umění? Co je tvorba a co nám nabízí tvořivý proces? Jak nalézt svůj vlastní způsob realizace, když, zdá se.. již vše bylo vymyšleno..? To všechno jsou otázky, na které si společně budeme odpovídat a o kterých budeme diskutovat při realizaci našich vlastních tvořivých představ.

Kurz je vhodný jak pro začátečníky tak pro pokročilé, ke každému je přistupováno individuálně. Kurz je taktéž vhodný pro anglicky mluvící účastníky, lektorka mluví plynně anglicky.

 

Plán kurzu:

  1. Úvod do světa moderní malby.

Povídaní o počátcích moderního umění.

Základy kompozice.

Technika práce : Akvarel… kvaš. Tempera.

 

  1. Vincent Van Gogh, Paul Gaugain.

Barvy a jejich síla.

Technika práce: Akryl

 

 

  1. Abstraktní kompozice.

Paul Klee, Mark Rothko, Vasilij Kandinskij…

Technika :Akryl.

 

  1. Dokončování práce.

 

5.- 6.

Reinstalace vybraného díla.

 

Účastníci pracují s výtvarným dílem, na základě vlastního výběru.

Dílo reprodukují netradičním způsobem, posouvají hranice…

Doplňují autorova myšlenky a jeho záměr o svoje. Jejich vlastní dílo tím dostáva    nový rozměr, pojí původní originál  a nový reinstalovaný originál účastníka kurzu.

Technika:

Olejomalba na plátno.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *